Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

Edirne EMİTT Fuarında | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
Edirne EMİTT Fuarında

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT), 2017 İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Alanı’nda başladı. Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile hep birlikte katılan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ yerli ve yabancı misafirlere yöresel ürünlerini ve kültürel özelliklerini tanıttı.


Edirne Valisi Günay Özdemir ve Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne’nin turizm sektörü işletmelerinden oluşan heyet, 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2017’de açılan Trakya standını ziyaret ettiler.


Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ortak standında Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu başkanlığındaki ekip, standı ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlere yöresel ürünler ve lezzetler hakkında bilgiler verdiler. 


Açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı tarafından yapılan Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMİTT, fuar boyunca devam eden “Turizmde Yeni Hedefler ve Stratejiler”, “Özgünlükleriyle Markalaşan Şehirler” ve “Kent, Kültür ve Yaşam” başlıklı panellerle sektöre bilgi akışı sağlayacak. EMİTT süresince katılımcılar tarafından hazırlanan çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri de gerçekleşecek. Seyahat tutkunlarının buluşma noktası olan EMİTT, 29 Ocak Pazar akşamı sona erecek.

 

898 kez görüntülendi. / 27-01-2017 tarihinde eklendi.

Scroll