Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

EDİRNEDE GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
EDİRNEDE GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ‘Gençlik Yürüyüşü’ düzenledi. Yüzlerce kişi ellerindeki Türk Bayraklarıyla yürüdü, Onuncu Yıl Marşı’nı hep birlikte söyledi.Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram’ı nedeniyle düzenlediği yürüyüşe CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu,  CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP İlçe Başkanı Fevziye Kirezci ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gençlik yürüyüşünde beyaz tişört ve Türk Bayrakları hakim oldu.

 

Ellerinde fenerlerle Şükrüpaşa İlköğretim Okulu önünde toplanan çok sayıda Edirneli, Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Atatürk Anıtı'nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Edirneliler hep bir ağızdan 'Ne mutlu Türk'üm diyene' sloganlar attı, Onuncu Yıl Marşı'nı hep bir ağızdan söylediler.

 

Türk gençlerinin Atatürk'ün yolundan yürümeye devam edeceğini anlatan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, “98 yıl önce bir ülke düşünün. Savaştan yeni çıkmış, yorgun, fakir ve tam 98 yıl önce bugün bir Başkomutan, gerçek bir başkomutan samsuna ayak basıyor. Bu ülkenin bağımsızlık ateşini oradan başlatıyorlar. Tüm ülkeye ve hatta tüm dünyaya Türkün istediğinde neler yapabileceğini neler başarabileceğini gösteriyor. 98 yıl sonra burada yediden yetmiş yediye Atamızın huzurundayız. Nice daha 98'ler 198'ler. Asla eğer birileri aklından geçiriyorsa, ne bugün ne yarın ne de ilerleyen zamanda, ne yüreğimizden Atatürk'ün sevdasını, nede Atatürk'ün tüm devrimlerine bağlılığımızdan bizi vazgeçiremeyecekler. Eğer bunu bekliyorlarsa ve bunun için uğraşıyorlarsa boşuna uğraşıyorlar buradan seslenelim onlara. Bugün gençlerin günü. Öyle kıymetli bir başkomutan ki var mıdır? Dünya da bir başkası yok. Bu ülkenin geleceğini gençlere ve çocuklara emanet etti” dedi.

 

2078 kez görüntülendi. / 20-05-2017 tarihinde eklendi.

Scroll