Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

Karla Mücadele Aralıksız Sürüyor | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
Karla Mücadele Aralıksız Sürüyor

Edirne'de karla mücadele aralıksız sürüyor.

Edirne’de 31 Aralıktan bu yana aralıklarla sürenkar yağışının ardından kar kalınlığı 47 cm’ye ulaştı. Olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde okullar 4 gün tatil edilirken özellikle Çarşamba akşamı yaşanan yoğun kar yağışı neticesinde sabah saatlerinde ulaşıma kapalı bulunan 213 köy yolundan 191’i İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalarla 7 saat içerisinde ulaşıma açılırken, 22 köy yolunda çalışmalar devam ediyor. Ayrıca yollarda araçlarıyla mahsur kalan 89 kişi ekipler tarafından kurtarıldı. 

İl Sağlık Müdürlüğü ise 4x4 medikal kurtarma araçları, kar paletli ambulanslar ve UMKE gönüllüleri ile Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını hizmete sokarak 17 hastanın sevki, 5 diyaliz hastasının diyaliz merkezlerine sevki ve riskli bulunan 18 gebenin sağlık kuruluşlarına nakilleri gerçekleştirildi.

Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri biri 8x8 amfibi paletli olmak üzere 7 araç ve 20 personel ile çalışmalarını aralıksız sürdürdü. İl Özel İdaresi ise Merkez, Havsa, Lalapaşa ve Süloğlu İlçelerini kapsayacak şekilde,4 Greyder, 3 Kepçe, 2 Bıçaklı Kamyon ve 22 Personel, 2. Grup: Uzunköprü ve Meriç İlçelerini kapsayacak şekilde,3 Greyder, 3 Kepçe, 1 Bıçaklı Kamyon, 1 Kar Makinesi ve 19 Personel3 Grup: Keşan, İpsala, Enez İlçelerini kapsayacak şekilde,3 Greyder, 3 Kepçe, 1 Dozer ve 15 Personel olmak üzere toplam 10 Greyder 9 Kepçe, 3 Bıçaklı Kamyon, 1 Kar Makinesi, 1 Dozer ve 56 Personel 24 saat usulüne göre çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Uzunköprü ilçesine bağlı Kırcasalih beldesinde içerisinde 275 büyükbaş hayvan bulunan ağıl çatısında biriken kar nedeniyle çökmüş, 4 büyükbaş hayvan telef olurken yapılan müdahale ile diğer büyükbaş hayvanlar güvenli alana alındı.

784 kez görüntülendi. / 20-01-2017 tarihinde eklendi.

Scroll