Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

KIRILAN GİTAR TELAFİ EDİLDİ | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
KIRILAN GİTAR TELAFİ EDİLDİ

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS)’da şoförün hatası sonucu gitarı kırılan Mert Akgün, sosyal medya üzerinden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ulaştı. Gürkan’ın talimatı üzerine Akgün’e seçtiği bir gitar ETUS tarafından hediye edilerek, kırılan gitar telafi edildi.

20 yaşındaki Mert Akgün, 24 Ocak 2017 tarihinde gitar kursundan evine gitmek için ETUS aracına bindiği sırada şoför, yanlışlıkla düğmeye basarak, kapıyı kapadı. Bu sırada Mert Akgün’ün sırtındaki gitar kapıya sıkışarak kırıldı.

 

 Gitarının kırıldığını evine gittiğinde fark eden Akgün, sosyal medya hesaplarından Başkan Gürkan’a ulaştı. Konuya hassasiyetle yaklaşan Başkan Gürkan, kırılan gitarın telafi edilmesi için ETUS Başkanı Hakan Giyik ile irtibata geçerek konuyu bildirdi.  

 

Hakan Giyik daha sonra Mert Akgün ile iletişime geçerek istediği bir gitarı seçmesini istedi. Akgün’ün, stüdyo FA’dan beğendiği gitar ETUS tarafından alınarak, Mert Akgün’e takdim edildi.

 

Şoförün bir hatasından dolayı Mert Akgün’ün gitarının kırıldığını ifade eden ETUS Yönetimi Kurulu Başkanı Hakan Giyik, “Mert kardeşimiz Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile sosyal medya hesabı üzerinden iletişime geçti. Başkanımız, konuyu bize iletti. Biz de Mert Akgün’e beğendiği bir gitarı hediye ederek, zararını telafi ettik. Vatandaşlarımız yaşadıkları her türlü problemle ilgili Whatsapp Şikayet Hattı’ndan bizimle iletişime geçebilirler” diye konuştu.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve ETUS Başkanı Hakan Giyik’e hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden Mert Akgün, “Trakya Üniversitesi Uygulamalı Birimler Yüksekokulu’nda Bankacılık Bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda gitar dersleri alıyorum. Gitar kursundan evime giderken, ETUS’da yaşadığım bir olaydan dolayı gitarım kırıldı. Sayın Başkan Recep Gürkan’ın hassasiyetini bildiğimden dolayı kendisine sosyal medya üzerinden ulaştım. Benimle çok yakından ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Akgün, daha sonra yeni gitarı ile mini bir konser verdi. 

725 kez görüntülendi. / 23-02-2017 tarihinde eklendi.

Scroll