Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

EDİRNEDE KAR FOTOĞRAF YARIŞMASI | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
EDİRNEDE KAR FOTOĞRAF YARIŞMASI

Edirne Valiliğince "Edirne'de Kar" Konulu fotoğraf yarışması düzenlenecek.


Yarismaya katilim icin 6 Şubat'tan itibaren Instagram uzerinden paylasacaginiz fotograflarda @edirnevaliligi etiketini ve #karedirne hashtag'ini kullanmaniz gerekmektedir.

 

T.C. EDİRNE VALİLİĞİ FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Edirne, üç nehrin (Arda-Meriç-Tunca) kucakladığı benzersiz bir coğrafyada tarih öncesi, Roma, Bizans ve Osmanlı’ya ait binlerce yıllık tarih ve kültür mirasını bugüne taşıyan, Osmanlı İmparatorluğunun ikinci başkenti, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı, bir Anıtkent ve Dünyada metrekareye düşen tarihi eser bakımından ikinci şehir..
Sultanların Şehri, Şehirlerin Sultanı Edirnemizin karlar altında, beyaz gelinliğiyle çekilmiş fotoğraflarını bekliyoruz.

 

YARIŞMA KONUSU : “Edirne’de Kar”


YARIŞMA KATEGORİSİ : Yarışma, dijital kategoride Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür.


YARIŞMA KATILIM ŞARTLARI:


1- Yarışmaya katılım ücretsizdir.
2-Yarışma çerçevesinde katılacak fotoğrafların Edirne İl sınırları içerisinde çekilmiş olması şarttır. Gerekirse katılımcıdan kanıtlayıcı başka fotoğraflar göndermeleri istenebilir.
3-Yarışma sadece Instagram platformu üzerinde düzenlenmektedir.
4-Yarışmada herkes sadece tek bir ödül kazanabilir.
5- Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri, Edirne Valiliği personeli ve birinci derece yakınları haricinde, 18 yaş ve üzeri profesyonel veya amatör tüm fotoğraf severlere açıktır.
6- Yüklenecek fotoğraflarda adet sınırı olmamakla birlikte, en fazla 4 fotoğraf yüklenmesi uygun olur. 
7- Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.
8- Ön jüri gerek duyduğu fotoğrafların orijinallerini isteme hakkına sahiptir.
9- Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.
10- Fotoğraflarda renk düzenlemesi dışında dijital manipülasyonlar kabul edilmez. Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
11-Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz; katılıp ödül almış olsalar dahi ödül geri alınır. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, anılan ödül iptal edilir, yeri boş bırakılır; katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara ise talep hakkı doğurmaz.
12-Katılımcıların, Instagram hesabına yükledikleri fotoğraflar yarışma başlangıç tarihi itibari ile (06.02.2017,Pazartesi) kullanıcıların kendi Instagram hesabından yayınlanması gerekmektedir. Daha önceden yayınlanmış fotoğraflar değerlendirilmeye alınmayacaktır.
13- Yarışmaya katılacak fotoğraflarda, @edirnevaliligi Instagram hesabının etiketlenmesi ve açıklama kısmına #karedirne hashtag’inin yazılması gereklidir.
14- Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri ve Instagram hesaplarının herkese açık olması gerekmektedir. Gönderileri gizli olan kullanıcılar @edirnevaliligi ve #karedirne etiketlerini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.
15-Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.
16- Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara Instagram profilleri üzerinden DM ile ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.
17- Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.
18-Bu yarışmanın Instagram platformu ile direkt bir ilgilisi bulunmamaktadır. Instagram’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeplerle düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz.
19- Yarışmayı düzenleyen Edirne Valiliği yarışma şartnamesinde düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.
20-Yarışma sonrası düzenlenecek sergide kullanılmak üzere ödül, mansiyon ve sergileme alan fotoğrafların orijinal hali; “jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi, 7-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilecek ve yüklenecek her bir fotoğraf dosyası 1 Mb’den küçük olmayacak ve 4 Mb’yi de geçmeyecek” şekilde istenecektir.

 

TELİF HAKLARI:


1- Ödül ve sergileme alan fotoğraflar Edirne Valiliği arşivinde saklanacaktır. Bu fotoğraflar sahiplerinin isimleri belirtilmek kaydı ile Edirne Valiliğince sergilenecek, bu eserler ile ilgili her türlü dijital ve basılı materyal üretilebilecek ve ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.
2- Yarışmaya katılan yarışmacılar, ödül ve sergileme alan fotoğraflarının Edirne Valiliği tarafından sergi ve kataloglarda kullanılmasını kabul ederler.
3-Yarışma sonuçları 27.02.2017 tarihinde www.edirne.gov.tr adresinde ve @edirnevaliligi Instagram hesabında duyurulacaktır. 
4- Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.


YARIŞMA TAKVİMİ:

Yarışma Başlangıç Tarihi :06.02.2017
Yarışmaya Son Katılım Tarihi :20.02.2017, saat 22.00 (TSI)
Seçici Kurul Toplanma Tarihi :22.02.2017

Sonuç Bildirim Tarihi :27.02.2017
Ödül Töreni ve Sergi Tarihi: Edirne Valiliğince daha sonra açıklanacaktır.

SEÇİCİ KURUL:
Ercan DAKNİ (Edirne Valiliği Fotoğrafçısı)
Fatih Mehmet ÖZDEMİR (Fotoğraf Sanatçısı)
Mehmet Emre BİNGÜL (Fotoğraf Sanatçısı)
ÖDÜLLER:
Birinci: Panasonic Lumix DMC-GF7K EG K 12-32mm Lens Kit Silver Fotoğraf Makinesi
İkinci: Panasonic Lumix DMC FZ 72 16.1 MP 60x Optik Zoom Dijital Fotoğraf Makinesi
Üçüncü: Panasonic Lumix TZ 60 Digital Fotoğraf Makinesi
Edirne Valiliği Özel Ödülü: 
 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivalinde 2 Kişilik Bilet ve Edirne Saray Otelde 2 kişi 1 gece konaklama
Mansiyon Ödülü (3 adet) : Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens
Sergileme (En fazla 20 adet) : Emora BP-1101 Fotoğraf Çantası

 

YARIŞMA İLETİŞİM:
Fatih Mehmet ÖZDEMİR 
Instagram: @fatih_mehmet_ozdemir
E-posta: fatihmehmetozdemir1@gmail.com

2124 kez görüntülendi. / 06-02-2017 tarihinde eklendi.

Scroll