Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

EDİRNEYE GENÇLİK PARKLARI GELİYOR | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
EDİRNEYE GENÇLİK PARKLARI GELİYOR

Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Edirne Gençlik Parkları Projesi” Trakya Kalkınma Ajansı’ndan destek almaya hak kazandı. Gençlere yeni sosyal ortamlar oluşturmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında kent merkezinde 3 adet gençlik parkı yapılacak.


 


                Edirne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün hazırladığı ve toplam bütçesi 150 bin 200 TL olan “Edirne Gençlik Parkları Projesi” Trakya Kalkınma Ajansı’ndan 90 bin TL destek aldı. Proje kapsamında hazırlanan protokol Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzaladı.

 

                Proje hakkında bilgi veren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Trakya Kalkınma Ajansı 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programına, Edirne Belediyesi olarak ‘Edirne Gençlik Parkları Projesi’ ile başvurduk. Hazırladığımız proje Trakya Kalkınma Ajansı’ndan 90 bin TL destek almaya hak kazandı” dedi.

 

                Bu proje kapsamında 3 gençlik parkının geleceğin mimarları olan gençler başta olmak üzere Edirne Halkı’nın kullanımına sunulacağını anlatan Gürkan, “Gençlik parklarında sportif faaliyetler, eğlendirici oyunlar, eğitici ve bilgiye dayanan çeşitli oyun aktivite seçenekleri yer alacak. Yeşil dokulu dinlence alanları ile halkın hizmetine sunulacak olan gençlik parkları sayesinde yeni sosyal ortamların oluşturulmasını; buna bağlı olarak kişilerin psikolojik ve fiziksel gelişimlerinin sağlanmasını hedefliyoruz” diye konuştu.

 

                Gürkan, ayrıca projenin 3 ay içinde tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi. 


Görsel projeye ait değildir. Tamamen bizim beklentimizi yansıtmaktadır.

9341 kez görüntülendi. / 08-02-2017 tarihinde eklendi.

Scroll