Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

Enez cazibe merkezi haline geldi | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
Enez cazibe merkezi haline geldi

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı yaptığı açıklamada; "Enez cazibe merkezi haline geldi" dedi.

Bostancı; "Belediyeye eskiden iş yapan esnaf, aman bana gelmesin derken, şimdi belediyeye iş yapmak için sıraya girdi. Artık 5-10 bin rakamlar bize çerez gibi geldi. Gelir kaynaklarımızı arttırdık. Taş fabrikamızı kurduk. 10.5 TL ücretle çeşitli il ve ilçelere taş satar hale geldik. Tırlarımız 2-3 tane yollarda  yerlerine teslim ediyoruz. Yaptığımız projelerde hükümetimizden her türlü desteği alıyoruz. 60 milyon liralık (Trilyon) borçla aldığımız belediyeyi bugün 45 milyon liraya düşürdük. Borçlarımızı yapılandırdık. Periyodik bir şekilde ödüyoruz.

 

ÇÖPLÜĞÜ ISLAH EDİYORUZ

Enez Belediyesi çöplüğünün olduğu yeri ıslah ediyoruz. Kendi imkanlarımızla yaptığımız çalışmalar sonucu burayı mesire yeri haline getireceğiz.  Milyarlarca bedelin ödenmesi gerekirken bu işin yapımını aldığımız araçlarla kendimiz yapıyoruz. Birde üzerine çıkan kil ve kumu değerlendirerek gelir elde ediyoruz.

 

ENEZ'E DOĞALGAZ GELİYOR

Enez'e doğalgaz gelmesi için karar çıktığını belirten Bostancı şunları söyledi; "Enez'e doğalgaz gelmesi için karar çıktı. Enez'de 7 bin konut var. Biz buna hazırız. Burada yeterli potansiyel var. Umarım 2-3 yıl içinde bu da gerçekleşecek" dedi.

 

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ GERÇEKLEŞECEK

Gelen talep üzerine TOKİ Sosyal Konut Projesinin de gerçekleşeceğini belirten Bostancı; " Bini aşkın Toki konutları sosyal projesi için belediyemize talep var.  Bu projede en kısa sürede hayata geçirilecek" dedi.

 

ENEZ AV ve BALIK FESTİVALİ YAPILACAK

Bölgenin tanıtımı açısından büyük faydası olan Av ve balık Festivali'nin de 2002 yılından bu yana yapılmadığını ifade eden Bostancı; "Bu yıl Av ve Balık Festival 7-8-9 Temmuz 2017 tarihlerinde arasında yapılacak. Belediyemize her ne kadar külfet getirse de tarih, turizm ve doğal güzellikleri tanıtım açısından katkısı büyüktür. Kültür ve panel ağırlıklı bir festival yapacağız." dedi.

 

5 YILDIZLI HOTEL YAPACAKLARI BEKLİYORUZ

Enez sahilinin turizm bölgesi olması nedeniyle 5 yıldızlı hotel yapacakları bölgemize bekliyoruz diyen Bostancı; "Şuan sahilimizde 700 konut için ruhsat müracaatı var. Sahilimiz hızla gelişiyor. 5 yıldızlı hotel yapacak yatırımcı ve girişimcilerimize her türlü yardımı ve desteği yapmaya hazırız." dedi.

1690 kez görüntülendi. / 04-02-2017 tarihinde eklendi.

Scroll