Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

Rafet Sezenden Edirnelilere İş Müjdesi | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
Rafet Sezenden Edirnelilere İş Müjdesi

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN ‘yaptığı yazılı açıklamada Edirne İli ve İlçelerine toplamda 1.000 kişinin Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında istihdam edileceğinin müjdesini verdi.

Son dönemlerde ciddi bir iş imkânı yaratan İŞKUR programlarından biri olan Toplum Yararına Programlar ( TYP ) pek çok işsize belirli periyotlar için iş kapısı açmıştır diyen SEZEN İlimiz ve İlçelerimizde 1.000 kişinin daha bu program kapsamında iş bulma imkânı doğduğunu söyledi. Bu kapsamda işe alınacak kişiler İŞKUR üzerinden noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir dedi.

İŞKUR, kendisine başvuran işsizlerin niteliksiz olanlarına yönelik başlattığı bu programla, herhangi bir uzmanlık alanı olmayan, belirli bir eğitim almamış kendi başlarına iş bulmaları zor olan bu işsiz grubunu bilinçli yönlendirmelerle istihdam edip gelir elde etmelerini sağlayarak, önemli bir sosyal sorumluluk üstlendiğini belirten SEZEN başta Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM olmak üzere Edirne’mizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU’ na teşekkürlerini sundu.

Kaynak

4885 kez görüntülendi. / 03-02-2017 tarihinde eklendi.

Scroll