Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “1. Derece Doğal Sit Alanı ilan edilen ve mülkiyeti Edirne Belediyesi’ne ait olan Tavuk Ormanı’nda, bizim bilgimiz dışında, kontrolsüzce ağaç kesen kişi ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Sarayiçi Tavuk Ormanı’nda, ormanın sürdürebilirliği kapsamında 10 yıllık amenajman planı ile gerekli bakım çalışmalarının gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Gürkan, bu plan dışında aralama, kesim ve budama çalışmalarına izin verilmediğini söyledi.

 

 Ormanın sürdürebilirliği için önümüzdeki 10 yıllık süreç için hazırlanması gereken amenajman planı üzerinde şu anda çalışmaların devam ettiğini belirten Gürkan, “Bizim yetkimiz ve kontrolümüz dahilinde tavuk ormanında herhangi bir çalışma gerçekleştirilmemektedir” dedi.

 

Sarayiçi Tavuk Ormanı’nda kimliği belirlenemeyen kişi ve kişiler tarafından 5 adet kavak ağacının kesildiğinin tespit edildiğini anlatan Gürkan, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

 

Mevcut alanda Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin birlikte inceleme yaptıklarını ifade eden Gürkan, “Alanda yaptığımız incelemede, kavak ağaçlarının kesildikten sonra gövdelerinin alındığını, üst kısımlarının orada bırakıldığı görüldü. Suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.

802 kez görüntülendi. / 31-01-2017 tarihinde eklendi.

Scroll