Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

Uğur Mumcu Anıldı | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
Uğur Mumcu Anıldı

24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde düzenlenen suikast sonucu yaşamını yitiren demokrasi şehidi Uğur Mumcu CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları’nın düzenlediği programla ölümünün 24. yılında anıldı.

CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları tarafından Uğur Mumcu Parkı’nda düzenlenen programa Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, CHP Edirne Milletvekilleri Erdin Bircan ve Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu ile Selçuk Çakır, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İlçe Başkanı Fevziye Kirezci ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş katıldı.

Uğur Mumcu’nun fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterisinin ardından anma programında konuşma yapan CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nedim Mercan, hain bir suikast sonucunda hayatını kaybeden Uğur Mumcu’yu büyük bir özlemle andıklarını söyledi.

Mercan, demokrasinin yılmaz savunucusu olan Uğur Mumcu’nun özgürlükten ve demokrasiden yana olan bir gazeteci olduğuna dikkat çekti. Şiirlerin de okunduğu anma programında Grup Seyyah ve Savaş Coşkun ‘Uğurlar Olsun’ ve ‘Yiğidim Aslanım Burada Yatıyor’ türküsünü seslendirdi. Türküye katılımcılar da eşlik etti.

Törenin ardından Uğur Mumcu Büstü karanfillerle donatıldı. 

712 kez görüntülendi. / 25-01-2017 tarihinde eklendi.

Scroll