Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

ÜREKAD Ödülleri Sahiplerini Buldu | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
ÜREKAD Ödülleri Sahiplerini Buldu

Edirne Valiliği tarafından kurulan Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifleri, il genelinde faaliyet gösteren diğer üretim ve işletme kooperatifleri ile yine ilimizde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda eğitim alan üretim ve istihdama katılan kadınların başarılarının onurlandırılması amacıyla ülkemizde ilki gerçekleştirilen Üretimde Kadın Girişimciler (ÜREKAD) ödülleri sahiplerini buldu.Edirne Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen ödül törenine Edirne Valisi Ekrem Canalp, eşi Hanımefendi Dr. Ayten Canalp, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

 

Edirne Valisi Ekrem Canalp ödül töreninde yaptığı konuşmada, kadınların üretime katılarak istihdama katkı sağladıklarını belirterek “Kazananlar aynı zamanda kazanmakla kalmadı, kazandırdı da. Çünkü sizler bu yarışmaya katılarak diğer kadınlarımıza da örnek olmayı başardınız. Sizler bir teşebbüste bulundunuz ve etrafınızdaki diğer kadınları da cesaretlendirdiniz. Yapmış olduğunuz bütün işlerde örnek olmaya ilham vermeye devam ediniz, hepinize teşekkür ediyorum ” dedi.

 

Edirne Valiliğinin koordinesinde ve Hanımefendi Dr. Ayten Canalp’in öncülüğünde tamamı kadınlardan oluşan jüri üyelerinin yaptığı titiz değerlendirmenin ardından 1’ciliği yıpranmış mobilya ve aksesuarlara dönem ruhunu bozmadan yeniden hayat veren Fevziye Sakarya, 2’ciliği Havsa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kurucu Üyesi Hülya Tuncer alırken, damla sulama yöntemiyle çeltik üretimi yapan çiftçi Arzu Güney 3. oldu.

 

Yarışmada ayrıca, Yaratıcılık ödülüne Sevilay Güler, Jüri Özel Ödülüne Seher Tosun layık görülürken, Aycan Büyükçınar, Bahar Başkurt, Gülcan Yetim,  Cemile Başkan ve Gülay Arı Mansiyon ödülü aldı.

 

ÜREKAD ödül töreni toplu fotoğraf çekimini ardından sona erdi.

771 kez görüntülendi. / 09-02-2021 tarihinde eklendi.

Scroll