Edirnemde | Edirne Kent Rehberi

Yağmur Kadınlara Engel Olamadı | Edirnemde | Edirne Kent Rehberi
Yağmur Kadınlara Engel Olamadı

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Türkiye’nin en ünlü kadınları, Edirneli kadınlar için sahne aldı. Edirneliler, sağanak yağışın altında ‘Güç Bende Artık’ şarkısı ile gönüllere taht kuran Tuğba Yurt ile Türkiye’nin en önemli sanatçıları arasında yer alan Yeşim Salkım’ın şarkılarıyla gönüllerince eğlendi.8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Edirne’de coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin en ünlü kadınları Saraçlar Caddesi’nde en güzel şarkılarını Edirneli kadınlar için söyledi.

 

İlk olarak ‘Güç Bende Artık’ şarkısı ile gönüllere taht kuran Tuğba Yurt, sahne aldı. Edirne’de birçok kez konser verdiğini belirten Yurt, Edirne’yi ve Edirne insanını çok sevdiğini söyledi.Sağanak yağmura rağmen kendisini dinlemeye gelen hayranlarına teşekkür eden Yurt, “Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Hem eğlenmeyi biliyorsunuz hem de çok sıcakkanlısınız. Edirne Belediyesi’ne de beni sizlerle buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yurt, birbirinden güzel şarkılarını söyledi, Edirneliler Yurt’un şarkılarına eşlik etti. Tuğba Yurt’un ardından ünlü sanatçı Yeşim Salkım sahne aldı.

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayan Salkım, “Güzel ülkemin, güzel insanları, hepiniz hoş geldiniz’ diyerek konserine başladı.En sevilen şarkılarını hayranları için seslendiren Salkım, “Sayın Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.Edirneliler ‘Roman Havası’ isteğine karşılık veren Salkım,  sahneye çıkan Mehmet Kaynarca ile birlikte dans etti. Salkım, “Romanlar candır. Çok severiz. Müziğin en iyisi, kadının en güzeli, erkeğin en delikanlısı Roman’dan çıkar. Onu biliriz” dedi.

 

“BİZİM GİDECEK BAŞKA VATANIMIZ YOK”

 

Kadına değer veren bir Cumhuriyet Kadını olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Salkım, “Ulu Önder Ata’mızın gösterdiği yolda hem kendim hem de evlatlarım asla ayrılmadan, ilkelerimize sahip çıkarak, Türkiye’ye güzel çocuklar yetiştirerek ve Türk Milleti’nin kim olduğunu dünyaya göstermek için elimizden geleni yapacağımızı biliyorum. Unutmayalım ki, bir tane vatan var, bir tane Türkiye var. Bizim gidecek başka yerimiz yok. Bu vatan tek vatan, tek bayrak, tek millet. Tekrar Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Annelerinize, kız kardeşlerinize, kız çocuklarınıza insan muamelesi yaptığınız sürece ve onların sizi yetiştirenin bir ana olduğunu unutmadığınız sürece bu toprakların sırtı yere gelmeyecek. O yüzden yanınızdaki kadını sevin, koruyun. Onunla birlikte aynı yolda yürüyün. Rabbim kadını erkek; erkeği de kadın için yaratmış. Mecliste çok daha fazla kadın istiyorum. Beni temsil eden kadın olmalı” dedi. 

3566 kez görüntülendi. / 09-03-2017 tarihinde eklendi.

Scroll